calin
20 بهمن 1401 - 11:53

عضویت ۲ هزار هنرمند چهارمحال و بختیاری در صندوق اعتباری هنر

شهرکرد - سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری در استان در حال فعالیت هستند و حدود ۲ هزار نفر در صندوق اعتباری هنر استان عضویت دارند.

پیام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: شرایط حال حاضر در حوزه فرهنگ و هنر با شرایط پیش از انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

وی افزود: به‌لحاظ زیرساخت‌های فرهنگی، شرایط در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و اردل خوب است و فرهنگ‌سراها و مجتمع‌های فرهنگی این شهرستان‌ها در وضعیت مناسب قرار دارند.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: کتابخانه‌ها، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و آموزشگاه‌های آزاد هنری در شهرستان‌های ذکر شده فعال هستند.

احمدی عنوان کرد: بنا است در مرکز دو شهرستان کوهرنگ و کیار در دو سال آینده مجتمع‌های فرهنگی یا فرهنگسرا افتتاح شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های بن و سامان با تدابیری که اتخاذ شده است، شرایط زیرساخت‌های فرهنگی بهبود پیدا می‌کند و مجتمع‌های فرهنگی و هنری که در این دو شهرستان کلنگ‌زنی شده است به بهره‌برداری می‌رسند.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از نظر تعداد هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری در استان نیز شرایط خوب است هرچند جای کار بیشتر وجود دارد، در حال حاضر حدود ۲ هزار هنرمند این استان در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند.

احمدی بیان کرد: این مژده را به فعالان صنعت چاپ و تبلیغات چهارمحال و بختیاری می‌دهم که شرایط عضویت آنان در صندوق اعتباری هنر فراهم شده است.

وی تاکید کرد: حدود ۲۰۰ خبرنگار و ده‌ها مؤسسه قرآنی، انجمن ادبی و هنری فعال در سطح چهارمحال و بختیاری وجود دارد و همه تلاشمان این است که بتوانیم شرایط رشد و تعالی هنر و هنرمندان در استان را فراهم کنیم.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در دولت سیزدهم به‌دنبال تحول و تحقق عدالت فرهنگی هستیم، از همین‌رو طرح آموزش هنر در مناطق محروم را در دستورکار قرار دادیم.

احمدی افزود: علاقه‌مندان در دورافتاده‌ترین مناطق در چهارمحال و بختیاری هم می‌توانند در آموزش‌های هنر شرکت کنند.

وی ادامه داد: همچنین هنرستان هنرهای زیبا از سال گذشته در چهارمحال و بختیاری ایجاد شده است و دانش‌آموزان می‌توانند در این هنرستان به تحصیل هنر بپردازند.

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در حال انجام برش استانی سند مهندسی فرهنگی کشور هستیم، مقدمات اولیه تدوین این سند فراهم شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های خوبی در سطح چهارمحال و بختیاری از نظر مجوزهایی که می‌توانیم به مؤسسات اعطا کنیم، ظرفیت صندوق اعتباری هنر و… فراهم شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029262