calin
19 بهمن 1401 - 23:21

تلاش برای احیای پروژه بزرگ پتروپالایش آناهیتا کرمانشاه

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نیازمند هم افزایی برای توسعه استان هستیم، گفت: تلاش می کنیم پروژه بزرگ پتروپالایش آناهیتا کرمانشاه احیا و وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی شامگاه چهارشنبه در دیدار با آیت الله نریمانی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد :۱۲ سال است که رهبر معظم انقلاب شعارهای سال را مرتبط با حوزه اقتصادی انتخاب می‌کنند که نشان از اهمیت این حوزه در نظام اسلامی دارد و بر این اساس مدیریت ارشد هم تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد فرصت‌های اشتغال برای مردم را به عنوان یک تکلیف با جدیت دنبال می‌کند.

وی افزود: روز گذشته در تهران یک نشست مشترک با حضور دو تن از اعضای هیئت رئیسه مجلس، وزیر نفت، رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و رئیس صندوق توسعه ملی به منظور ایجاد گشایش‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف استان برگزار شد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: متأسفانه پروژه بزرگ پتروپالایش آناهیتا که از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب است، سال‌ها است همچنان روی زمین مانده که با تمام توان تلاش می‌کنیم با کمک قرارگاه خاتم، صندوق توسعه ملی و وزارت نفت این پروژه عظیم هر چه سریع‌تر وارد مرحله اجرایی شود.

صحرایی با تاکید بر اینکه کرمانشاه باید به یک کارگاه بزرگ در ابعاد مختلف تبدیل شود، گفت: تلاش‌های گسترده‌ای از سوی مدیریت ارشد استان و با بهره گیری از توان مجموعه‌های مختلف برای ایجاد یک رونق و تحول در حوزه مسکن، نفت، راه آهن، گردشگری، مرزهای مبادلاتی، صنعت و … در جریان است که امیدوارم هر چه زودتر از ثمرات و برکات آن بهره مند شویم.

وی مرزهای مبادلاتی و تجاری استان را یک ظرفیت بسیار مناسب برای بهبود رفاه، معیشت مردم دانست و بیان کرد: در تلاش هستیم با همکاری و هم افزایی مجموعه‌های مختلف امکان تقویت صادرات و تردد مسافری میان کرمانشاه و اقلیم کردستان را فراهم کنیم تا از این طریق علاوه بر تقویت تعامل دو سویه میان دو کشور دوست و برادر به گردش مالی و رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم کرمانشاه هم کمک کنیم.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: پیشرفت بدون معنویت برای جامعه ارزشی ندارد و باید تلاش کنیم این پیشرفت‌ها با ارتقای معنویت، اخلاق و تربیت اسلامی همراه باشد.

صحرایی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم در ماه مبارک رمضان و بهار قرآن و ایام پس از آن، بستری را فراهم کنیم تا از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری، علما و روحانیون و صاحبان فضل در داخل و خارج از استان برای کمک به پیشرفت استان و ایجاد یک فضای علمی، معنوی و قرآنی بهره مند شویم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028571